Abalone Quattro

INSTRUKCJA

 

Nareszcie możesz zagrać w Abalone w 4 osoby!!

 

Abalone to fascynująca gra, w której proste zasady łączą się z niezliczoną mnogością możliwości a do tego... kontaktem z fantastycznie wykonanymi elementami gry! 

 

Na czym to polega? 

 

Dwóch, trzech lub czterech graczy zasiada do sześciokatnej planszy z wgłębieniami, w której umieszcza się po 9 kul dla każdego gracza (czy 4 graczach), po 11 (przy 3 graczach) lub po 14 (przy 2 graczach) - białych, czarnych, żółtych lub zielonych. Gracze na przemian popychają swoje kule tak, aby ostatecznie wypchnąć poza planszę połowę kul przeciwnika. Przepycha się 1,2 lub 3 swoje bile (znajdujące się w jednej linii) do przodu, do tyłu lub na boki, przy czym 2 moje bile mogą popchnąć 1 bilę przeciwnika, 3 moje bile mogą popchnąć do 2 bil przeciwnika.

 

Zasady dla 4 osób:

 

  • Players who face on the board are from the same team. 
    Each team will thus play alternatively.

  • If one of his/her marbles initiated the move, each player may include marbles belonging to his team-mate in his moves.

  • He may push two opposing marbles of a different colour.

  • To win the game, push 6 marbles of the opponent team off the board.

  • Note that it is also possible to have each team face the other, thus allowing various tactical combinations from the successive strikes of a single team.

 

Dlaczego ta gra jest tak fascynująca?!

 

  • Gra z jednej strony wydaje się prostsza od GO, ale z drugiej ma sporo z nim współnego! Do tego, podobnie jak GO, dostarcza sporej przyjemności obcowania z niezwykle dokładnie wykonanymi elementami gry. Bile są ciężkie i przepychanie ich tak, aby wpadły w nowe wgłębienia dostarcza niesamowitej frajdy!

  • W grę można bawić się godzinami Partie mogą trwać od 30 minut do nawet liku godzin! Wszystko zależy od przyjętej taktyki i sposobu gry.

  • Dzięki ciężkim kulom i planszy z wgłębieniami gra wspaniale się nadaje do pociągu, a nawet na jacht! Kołysanie nie robi na niej większego wrażenie, bile twardo siedzą w swoich "gniazdkach".